STM8S Uygulama Geliştirme Kiti (STM8S-Discovery)

Reklamlar

 

Merhabalar,

STM firması yaygın işlemci çeşitliliği ve bunları öğrenmesini kolaylaştırmak için her fırsatta uygun fiyatlı yeni kitler ile kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bu yazıda size elime yeni geçmiş olan STM8S-Discovery kitinden biraz bahsedeceğim. Bu daha çok kitin görünümü yönünde olacaktır.

 

 

Kit kutusundan sadece resimdeki gibi çıkıyor. Her hangi başka program yada kablo çıkmıyor. Fakat USB kablosu standart yazıcı kabloları gibi olduğundan temin etmek çok zor değil.

Üzerinde bulunan çip 8 bit. Kit üzerinde 1 adet kapasitif buton, 1 adet led yeterli miktarda harici I/O girişleri için pin başlıkları bulunuyor. Başka bir güzelliği ise SMD kılıflı malzeme ile kullanmanız gerekiyorsa alt tarafında bu entegreleri lehim yapıp kullanabilmek için imkan tanınmış PCB baskısı bulunuyor. Bu tasarımı önceki modellerinde olduğundan daha çok tak çalıştır uygulama yapılabileceğe benziyor. Yani alt kısım sayesinde tek başına belirli uygulamalar gerçeklenip kullanılabilir.

İçinde yazılım olmadığını söylemiştim. Gerekli yazılım ve dökümantasyon için web sayfalarını ziyaret etmekte yarar var. İlerleyen zamanlarda örnek uygulamalarıda bulabileceksiniz.

STM8S-Discovery Ürün sayfası : http://www.st.com/internet/evalboard/product/247087.jsp

İyi günler.

___________

Orhan YILMAZ

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.mafgom.com/stm8s-uygulama-gelistirme-kiti-stm8s-discovery/